Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

klobouk17 

KRAS před demolicí - 2007, Brno

25 fotek 2.4.2007 - zobrazení
Továrna Kras byla mou srdeční záležitostí. Od vyučení až do důchodu tu pracovala naše babička. Práce to byla náročná, proto odešla do důchodu ihned a nepracovala ani den navíc. Přesto se na jejím zdraví tato práce negativně podepsala.
Asi před 35 lety jsem chodil na babičku čekat k vrátnici a už tenkrát jsem toužil podívat se dovnitř. Ale závodní stráž byla neoblomná. Dostal jsem se tam mnohem později a vlastně náhodou. Konala se tam výstava obrazů a soch, která trvala jen jeden den, vlastně pár hodin.
Dostal jsem se dovnitř a nafotil pár fotek. Při odchodu jsem ještě nahlídl do nízké budovy u vrátnice. Kdysi se tam nacházelo zdravotní středisko pro zeměstnance. Budova Krasu stála na ulici Bělidla. Pozemek prý čeká na výstavbu nákupního centra, což brzdí hospodářská krize. Majiteli pozemku prý patří i několik přilehlých domů na ulici Křížová, které jsou prý také určeny k demolici.
Zbývá snad dodat, že podnik Kras oblékal i naše spotrovce a olympioniky. Po privatizaci výroba ustala a co se dalo, bylo rozprodáno. Další továrna, která doplatila na privatizaci.

Proměňte album ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.