Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

klobouk17 


KRAS před demolicí - 2007, Brno

25 fotek 2.4.2007 - zobrazení
Továrna Kras byla mou srdeční záležitostí. Od vyučení až do důchodu tu pracovala naše babička. Práce to byla náročná, proto odešla do důchodu ihned a nepracovala ani den navíc. Přesto se na jejím zdraví tato práce negativně podepsala.
Asi před 35 lety jsem chodil na babičku čekat k vrátnici a už tenkrát jsem toužil podívat se dovnitř. Ale závodní stráž byla neoblomná. Dostal jsem se tam mnohem později a vlastně náhodou. Konala se tam výstava obrazů a soch, která trvala jen jeden den, vlastně pár hodin.
Dostal jsem se dovnitř a nafotil pár fotek. Při odchodu jsem ještě nahlídl do nízké budovy u vrátnice. Kdysi se tam nacházelo zdravotní středisko pro zeměstnance. Budova Krasu stála na ulici Bělidla. Pozemek prý čeká na výstavbu nákupního centra, což brzdí hospodářská krize. Majiteli pozemku prý patří i několik přilehlých domů na ulici Křížová, které jsou prý také určeny k demolici.
Zbývá snad dodat, že podnik Kras oblékal i naše spotrovce a olympioniky. Po privatizaci výroba ustala a co se dalo, bylo rozprodáno. Další továrna, která doplatila na privatizaci.

Vytvořte z alba pexeso

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.